Nawigacja

Rodzaje impotencji

Zamieszczono: 12 grudzień

Większość mężczyzn doświadcza impotencji. Ich przyczyna może mieć zarówno podłoże psychiczne, jak i fizyczne. Zaburzenia erekcji wymagają dokładnej diagnozy, tylko prawidłowe rozpoznanie pozwala na rozpoczęcie leczenia.

Impotencja psychogenna

Impotencja psychogenna to zaburzenia erekcji spowodowane czynnikami stresem emocjonalnym lub chorobami psychicznymi. Impotencja psychogenna pojawia się najczęściej u młodych mężczyzn. W przypadku tego rodzaju impotencji może być wiele przyczyn np. niepewność w roli partnera, niezadowolenie ze swojego ciała w tym tzw. kompleks małego członka, obawa przed niechcianą ciążą. W trakcie wywiadu z mężczyzną zazwyczaj okazuje się, że reakcje genitalne podczas masturbacji, czy marzeń sennych przebiegają prawidłowo.

Impotencja neurogenna

Przyczyną tego rodzaju impotencji są najczęściej urazy lub choroby kręgosłupa, w którym to znajduje się ośrodek erekcji. Ten rodzaj impotencji może towarzyszyć wszelkiego rodzaju zaburzeniom neurologicznym.

Impotencja na tle krążeniowym

Przyczyną tego rodzaju problemu są zaburzenia układu krążenia. Zazwyczaj dotyczy to mężczyzn chorujących na nadciśnienie, wady układu naczyniowego, będących po wylewach.

Impotencja na tle hormonalnym

Występuje zazwyczaj u mężczyzn w wieku andropauzy, występuje przy zaburzeniach hormonalnych. Dotyczy od 5 do 10% przypadków impotencji.

Impotencja mieszana

Spotykana jest w 1/3 przypadków impotencji. Polega na kombinacji różnych przyczyn impotencji. Najczęściej występuje u mężczyzn cierpiących na różnego rodzaju przewlekłe choroby. Przyczyną może być dana choroba, jak i przyjmowane na nią leki.

Co to za strona?

Impotencja to blog na którym piszemy o problemie, który dotyka mężczyzn w różnym wieku. Poznasz historię impotencji, jej przyczyny i objawy. Znajdziesz artykuły rozprawiające o rodzajach impotencji, a także metodach jej leczenia.

Sieć blogów

Jesteśmy stroną wyróżnioną w sieci blogów tematycznych 1oo.pl. Gorąco polecamy zainstalować aplikację Dropbox.

Kanał Informacyjny

Zasubskrybuj nasz kanał RSS