Nawigacja

Historia impotencji

Zamieszczono: 12 grudzień

Na przestrzeni wieków dysfunkcja seksualna stanowiła problem, który za wszelką cenę starano się rozwiązać. Zainteresowanie problemem impotencji przez lekarzy występowało już za czasów Hipokratesa. Lęk przed impotencją, opisy sposobów na radzenie sobie z tym zaburzeniami możemy spotkać w tekstach mitologi greckiej (opis sposobów na radzenie sobie z impotencją przy wykorzystaniu obrzędów sakralnych), kodeksie prawnym Hammurabiego (dawał prawo do separacji żonie mężczyzny z impotencją), czy nawet Biblii.

W renesansie bycie ojcem stanowiło stawkę honoru. W 1625 roku Louis de Serres powiedział „ci, którzy są niezdolni do płodzenia, zasługują na wzgardę i nie mogą dostąpić żadnych urzędów, tracą związki z możnymi i w końcu są uznawani za niedoskonałe i wadliwe potwory”. Kiedy mężczyznę dotykał ten problem starano się rozwiązać go przy pomocy kapłana, lekarza, a także często czarodzieja. Oczywiście zabiegi te były przeprowadzane po dużej opłacie. Uważano, że podczas obrzędów potrzebę jest wsparcie czarodzieja, gdyż na niego zrzucano część winy za problemy mężczyzny. Wierzono, że są czarodzieje, którzy przy ślubie wypowiadają magiczną formułę wiążąc sobie buta i w ten sposób pozbawiają małżonka płodności.

W średniowieczu uważano, że impotencja jest dziełem szatana. Dlatego też w leczeniu tego schorzenia brali udział egzorcyści.

Impotencję stwierdzono m.in. u Ludwika XVI, który przez 7 lat nie skonsumował małżeństwa z Marią Antoniną. Pierwsza połowa XVI wieku przynosi opis impotencji naczyniopochodnej. Pod koniec XIV wieku opisano przypadek zmian patologicznych w ciałach jamistych. Dynamiczny rozwój wiedzy na temat impotencji w XX wieku rozpoczyna się od prac Freuda nad psychologią reakcji seksualnych człowieka.

Co to za strona?

Impotencja to blog na którym piszemy o problemie, który dotyka mężczyzn w różnym wieku. Poznasz historię impotencji, jej przyczyny i objawy. Znajdziesz artykuły rozprawiające o rodzajach impotencji, a także metodach jej leczenia.

Sieć blogów

Jesteśmy stroną wyróżnioną w sieci blogów tematycznych 1oo.pl. Gorąco polecamy zainstalować aplikację Dropbox.

Kanał Informacyjny

Zasubskrybuj nasz kanał RSS